Ольга
Дружина князя Ігоря та мати князя Святослава.
Була княгинею-регентом після вбивства чоловіка (з 945 по 962 роки).
Відома через свою криваву помсту древлянам за князя Ігоря та як княгиня, що прийняла християнство та намагалася зробити його державною релігією Русі.
Повстання древлян жорстоко придушила вдова Ігоря княгиня Ольга. Усіх представників першого посольства древлян Ольга наказала закопати живими в землю, друге посольство було спалене. Потім Ольга з дружиною прийшла до древлян нібито з миром і запросила знатних бояр до себе в табір на бенкет. Гостей напоїли вином і потім зарубали. А жителям Іскоростеня на знак обіцяного їм примирення княгиня наказала принести голубів -по одному з кожного дому. Дружинники Ольги прив’язали до лапок голубів клоччя, підпалили його і відпустили птахів. Голуби полетіли в місто і сіли під дахи осель. Іскоростень спалахнув і перетворився на попіл.
Вважається першою правителькою Русі, що офіційно прийняла християнство.
Вона досить цілеспрямовано готувалася до введення християнства на Русі як державної релігії, проте це доробить її онук.
Княгиня Ольга була не лише жорстокою (що було нормою Середньовіччя), але й мудрою.
Помстившись за чоловіка, вона почала вирішувати проблему, яка стала причиною його смерті,— систему збору данини. Основою реформи стала чітка регламентація зборів за планом «хто, коли і скільки має сплатити».
На початку 960-х років нарешті і де-факто влада перейшла до Святослава Ігоровича, а Ольга лишалася таким собі мудрим порадником і помічником.
Так, наприклад, у 968 році Ольга керувала обороною Києва від печенігів, бо Святослав перебував у своїй болгарській резиденції.
І хоча син не поділяв релігійних поглядів своєї матері, княгиня Ольга була похована за християнським звичаєм 24 липня 969 року.